Dla kogo?

Absolwenci i osoby kończące studia

Mieszkasz w regionie łódzkim i jesteś w podobnym położeniu co Alicja i jej koledzy? Kończysz studia, lub już je ukończyłeś, masz grono dobrych znajomych, którzy są w podobnej sytuacji? Zamiast drukować kolejne CV lub szukać ofert pracy za granicą, załóż kooperatywne przedsiębiorstwo – spółdzielnię socjalną.

podczas pracy

Spółdzielnia socjalna jest nietypową formą prowadzenia działalności gospodarczej. Oprócz sprzedaży usług i produktów, może jednocześnie działać w sferze pożytku publicznego – podobnie jak organizacje pozarządowe. To między innymi dlatego rośnie grupa młodych ludzi, którzy zakładają spółdzielnie z myślą o stworzeniu sobie stałego miejca pracy, które pozwoli im zarabiać na życie, a jednocześnie realizować pasje oraz zachować marzenia o zmienianiu świata na lepsze.

Siła zespołu

Spółdzielnia to demokratyczny kolektyw osób połączonych wspólnym celem i pasją. Tam gdzie uda się osiągnąć synergię, zespolenie głów i rąk działających jak jeden organizm realizujący wspólne cele, tam gdzie ludzie potrafią ze sobą konstruktywnie rozmawiać, współdecydować, ale też brać osobistą odpowiedzialność za niepowodzenia zespołu, tam spółdzielnia stanie się świetnym miejscem pracy i drugim domem dla współtworzących ją ludzi.

Drzemka w miejscu pracy

Jeśli współpracujesz z grupą podobnych do Ciebie pasjonatów, tworzycie zgraną paczkę, udało Wam się zrealizować już jakieś działania, o których możecie powiedzieć „zrobiliśmy to RAZEM”, to może jest to zalążek spółdzielni lub stowarzyszenia, które pozwoli Wam nadal wspólnie działać, bardziej profesjonalnie i jednocześnie stanie się źródłem utrzymania?

O lepszy świat

Spółdzielnie socjalne i stowarzyszenia prowadzące działalność odpłatną (i gospodarczą) wpisują się w coraz bardziej popularny nurt przedsiębiorczości społecznej (social entrepreneurship), który poszukuje rozwiązań różnorodnych problemów społecznych przy pomocy działań biznesowych. Przedsiębiorstwa nie służą wyłącznie maksymalizacji zysku, ale mogą zmieniać świat na lepsze. Praca osiem godzin dziennie (lub więcej) służąca wyłącznie zarabianiu pieniędzy to marnowanie jednej trzeciej życia, posiadanego talentu i umiejętności.

Odkryj w sobie kooperatystę / kooperatystkę!

Jeśli bliskie jest Ci tego typu myślenie i chcesz dowiedzieć się więcej o przedsiębiorczości społecznej i zakładaniu kooperatywnych firm, skorzystaj z naszej oferty, zapisz się na darmowe warsztaty lub doradztwo.